EXPLORE

Explore Aerodrome festival se promění v unikátní třídenní festivalové městečko bohaté na hudební, adrenalinové i relaxační a gastronomické zážitky!

Line up nabitý zahraničními hvězdami!

Macklemore, Nine Inch Nails, Wiz Khalifa, Limp Bizkit, MØ, Chvrches, Portugal. The Man, Milky Chance, The Kills, Parkway Drive, Bullet for My Valentine, Hollywood Undead a více! Aerodrome Festival, dříve jednodenní hudební akce známá především jako oblíbená cílová destinace příznivců rocku, hard coru a metalu, se v letošním roce představí ve zbrusu nové podobě. Dramaturgie nabídne pestrý průřez mnoha hudebními styly – popem počínaje, přes hip hop, alternative rock až po hard core a metal. Během tří dnů od 28. – 30.června vystoupí na dvou pódiích celkem 32 zahraničních účinkujících – od hvězdných stálic hudební scény až po nejvýraznější objevy posledních let.

Servisní info

 

Na festival ses přišel zabavit. Proto zde najdeš vše pro tvé pohodlí, co nesmí chybět na každém pořádném festivalu. Kemp zóna zahrnuje klasické stanové městečko, speciální stany k pronájmu s technologií Black Fresh, VIP vesnice s exkluzivními stany pro 5 osob, caravan camp a zónu se střeženými skříňkami na cennosti. Všechny informace o možnostech ubytování najdeš zde. Samozřejmostí je velké množství sprch, chemických ale i keramických WC a barely s vodou na pravidelný pitný režim.

Dva festivaly v jednom!

Zatímco první scéna nabídne mainstreamovější line up – od popu, přes hip hop až po elektroniku, druhá bude zaměřena na příznivce tvrdších žánrů – hard rocku, hard coru a metalu. Na každém z pódií, která se nebudou časově překrývat, každý den vystoupí více než pět účinkujících.

Je libo adrenalin nebo naopak relax? Doprovodný program nabídne obojí!

Na Aerodrome Festivalu 2018 se zabavíš i během čekání na tvého oblíbeného interpreta. A nezáleží na tom, jestli chceš relaxovat s drinkem v ruce v chillout zóně, zažít adrenalin, na který nezapomeneš nebo si poslechnout dalších interpretů na Óčko a Evropa 2 stagech. Pro milovníky akčních filmů a adrenalinu máme připravený větrný tunel od Hurricane Factory, který simuluje seskok z letadla. Rozdej si to s hurikánem a uvidíme, kdo vyhraje. Své vlastní stage přinesou i Óčko, Evropa 2 a Seznam. Óčko stage přinese několik zajímavých interpretů, zejména z české hudební scény. Poslechnout si na něm můžete Jakuba Ondru, The Slots, Mech, Light & Love, Johna Wolfhookra, Brixtn, Lake Malawi a Vojtaano. Rovněž se na tomto stage můžete těšit na taneční souboje s taneční skupinou The Pastels. Evropa 2 vsadí na ověřený mainstream. Na tomto stage se objeví Support Lesbiens, Marpo, Lenny, Ektor, Sebastian nebo Eddie Stoilow.

Připravte si chuťové pohárky na nejlepší speciality české a mezinárodní kuchyně.

Food line-up

Tak jako při výběru programu, dáváme si záležet i na gastronomii. Připravte si chuťové pohárky na nejlepší speciality české a mezinárodní kuchyně. Zastoupena bude italská, mexická i exotická kuchyně a myslíme i na vegetariány, vegany a celiaky. Na Aerodrome Festivalu najdete široké zastoupení stánků, které dbají na kvalitu a původ svých jídel. Ať už si vyberete něco zdravé, nebo jen jednoduchý fast-food, hladoví určitě nebudete. Víme, že párty se světovými hudebními hvězdami může být pořádně vyčerpávající. Na Aerodrome Festivalu však můžeš tančit od rána do večera, protože hlad ani žízeň na tento festival jednoduše nejsou pozváni. Připrav své chuťové pohárky na výběr toho nejlepšího z domácí ale i světové kuchyně. Zastoupena bude italská, mexická, exotická kuchyně a ,samozřejmě, nezapomínáme ani na vegetariány, vegany a celiaky. Zaručujeme kvalitu, takže po občerstvení se můžeš bez starostí vrhnout zpět do kotle pod pódiem. Přejeme dobrou chuť! Nabídka gastro stánků tento rok zahrnuje: Salt’n’Pepa foodtruck, Dog´n´Roll Food truck, Pan Hranolka, LosPlackos, Syty Wół, Syta Kura, Totutruck, Vege Pizza, Radek´s Kitchen, Pasta Snack, GarTryck, SnobPop – Caramel Popcorn, Sence Coco, Donut Point, Smakowita Wies, Brafo, Wow Waffle, Avocado street bistro, Nebe, Café Bike & Koňovůz, Hell Smoke, Green Leaves, Grillpoint, Chickies, Los Grillos, Black and swag, Běla catering, Maxipalačinky, Brambor King, Cocovan, Rolls Bros, The London bus, Aeroshop, Real Breakfast, Costa Coffee, Collies Cukrárna.

Ceník vybraných jídel a nápojů

Merchandise

Aerodrome Festival 2018 je jen jeden. Vyber si z naší nabídky speciálně navrženého merchandisu a kromě skvělých vzpomínek a zážitků si domů odneseš kus tohoto výjimečného festivalu.  

HISTORIE AERODROME FESTIVALU2013

Premiéra v Praze v roce 2013

Aerodrome festival, za jehož zrodem stojí jedna z největších rakouských pořadatelských společností (Nova Music – organizátor festivalu Nova Rock, Frequency 1, Sonisphere aj.) měl premiéru v Praze v roce 2013. Hned jeho první ročník nabídl jednu z nejžádanějších amerických kapel – SYSTEM OF A DOWN, která na tehdejší dějiště festivalu – Výstaviště Holešovice přilákala na 17 000 návštěvníků a z Aerodromu se tak okamžitě stala jedna z největších hudebních akcí roku 2013.

HISTORIE AERODROME FESTIVALU2014

Dvoudenní hudební maratón

V létě následujícího roku festival svému renomé nejen dostál, ale v mnohém uplynulý ročník ještě předčil. Během dvoudenního hudebního maratónu si v červnu a v červenci pod hlavičkou Aerodrome festivalu v Praze předávala pódiovou štafetu taková jména jako AVENGED SEVENFOLD, ROB ZOMBIE, ALICE IN CHAINS nebo LIMP BIZKIT a o vrchol festivalu se nepostaral nikdo menší než legendární METALLICA! Výsledkem dvoudenní akce bylo 33 000 návštěvníků!

HISTORIE AERODROME FESTIVALU2016

komornějším prostředí

V roce 2016 se z důvodu nedostupnosti největších světových kapel (neboť většina z nich nebyla na turné) festival výjimečně konal v komornějším prostředí Tipsport arény, kam si přišlo KORN, BRING ME THE HORIZON, BILLY TALENT, BAD RELIGION a ZEBRAHEAD užít na 8 000 návštěvníků!

HISTORIE AERODROME FESTIVALU2017

25 000 návštěvníků

Oč skromnější byl rok 2016, o to velkolepější byl o rok později, kdy do festivalu vstoupil Igor Rattaj a finanční skupina J&T. Pod jejich záštitou Aerodrome vloni přivezl jednu z největších rockových kapel, po které tuzemské publikum toužilo bezmála 10 let! Tou hvězdou nebyl nikdo jiný než američtí LINKIN PARK. Spolu s nimi vloni na letišti v Letňanech vystoupili navíc SIMPLE PLAN, MACHINE GUN KELLY, ENTER SHIKARI, ROYAL REPUBLIC a COUNTERFEIT a výsledná návštěvnost hlásila 25 000 návštěvníků!

Chcete se aspoň na chvíli osvobodit od pozemské reality a vznést se do oblak? S námi můžete.

Vstupenky Program